پایگاه خبری دی پرس | daypress.ir

به‌روز شده در: ۰۴:۰۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳
كدخبر: ۶۰۳۰۷
تاريخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نتایج جدیدترین نظرسنجی سراسری درباره انتخابات ریاست جمهوری

بر اساس جدید‌ترین نظرسنجی یکی از نهادهای مهم حکومتی درباره محبوبیت کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری، سید محمد خاتمی در رتبه اول قرار گرفته است.

به گزارش پویش ، این نظرسنجی که به صورت سراسری در کل کشور به غیر از تهران در روز ۱۹ فروردین ماه جاری انجام شده، محبوبیت کاندیدا‌ها را به صورت همزمان و بدون در نظر گرفتن ائتلاف‌ها بررسی کرده است.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد، ۲۰ درصد پاسخ دهندگان سید محمد خاتمی را به عنوان گزینه نخست برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کرده‌اند و نفر دوم در نظرسنجی، اکبر هاشمی رفسنجانی با ۱۵ درصد آرای پاسخ دهندگان بوده است.

محمدباقر قالیباف، نخستین چهره اصولگرا در این نظر سنجی است که توانسته ده درصد آرا را به خود اختصاص دهد. علی لاریجانی با هشت درصد آرای پاسخ دهندگان نفر چهارم، علی اکبر ولایتی با هفت و نیم درصد، محسن رضایی با هفت و دو دهم و غلامعلی حداد عادل با هفت درصد به ترتیب نفرات پنجم تا هفتم محسوب می‌شوند.

اسفندیار رحیم مشایی با چهار درصد نفر هشتم و سایر چهره‌ها که کاندیداهای فعلی را شامل می‌شوند، نفرات نهم به بعد را شامل می‌شوند که یک درصد به پایین توانسته‌اند آرای شرکت کنندگان را به خود اختصاص دهند.

Bookmark and Share
* نام:
ايميل:
* نظر: